Parafia Św. Feliksa z Kantalicjo

Mobirise Website Builder
wejscie

Grupy parafialne

Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej:
Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej roznoszą Komunię Świętom chorym i pomagają, jak jest potrzeba w udzielaniu Komunii Świętej.

Służba liturgiczna:
Służbę Liturgiczną stanowią: ministranci, lektorzy i ceremoniarze.
Posługują oni podczas Mszy Świętych i uroczystości ukazując piękno liturgii, przez co mamy odnajdywać w zewnętrznych znakach obecność samego Boga. Ceremoniarzem i animatorem jest Janek Leśniewski
Asysta Kościelna jest grupą dorosłych mężczyzn i kobiet posługujących podczas parafialnych procesji, noszących Sztandary, Chorągwie i Feretrony uświetniające nasze uroczystości.

Schola Dziecięca gromadzi w swoim gronie najmłodsze grono naszej parafii. Są to dzieci ze szkoły podstawowej. Angażują się szczególnie podczas Mszy Świętych z udziałem dzieci, modlitwy różańcowej, czy
Drogi Krzyżowej. Koordynatorką scholi jest Siostra Maksymiliana wraz z Siostrą Moniką, Elizą i Panią Anetą Przysiężniuk Parys.

Bractwa Parafialne to: Żywy Różaniec, Różaniec Rodziców za Dzieci i Męskie Róże Różańcowe. W modlitwie różańcowej poznajemy życie Jezusa i Maryi, aby ich naśladować. W parafii jest siedem róż różańcowych. Koordynatorką jest Pani Teresa Buszkiewicz.
Dwie męskie róże różańcowe, ich opiekunami są:
Pan Jacek Rzepka i Pan Sebastian Stępniak.
Cztery róże Różańca Rodziców za dzieci. Koordynatorką jest Pani Danuta Stępniak
Straż Honorowa pielęgnuje w naszej parafii adorację Najświętszego Sakramentu i obecność przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Funkcję odpowiedzialnej pełni Pani Danuta Błońska.

Droga Neokatechumenalna przybliża współczesnemu człowiekowi łaskę chrztu świętego. Katechumenat był u początków chrześcijaństwa drogą poznawania Jezusa. Jak zresztą samo chrześcijaństwo w Księdze Dziejów Apostolskich określone „Drogą” czyli określonym stylem życia ukazującym Jezusowe myślenie i działanie. Z tego powodu Neokatechumenat, jest odkrywaniem katechumenatu starożytnego, aby we współczesności żyć Ewangelią. W parafii jest osiem wspólnot Drogi Neokatechumenalnej. Odpowiedzialnym za Drogę w Parafii jest Pan Paweł Świsłowski wraz z grupą katechistów.

Ruch Oazowy poprzez celebracje Liturgii i modlitwę gromadzi młodzież naszej parafii na modlitwę i rozwijanie wiary. Odpowiedzialną za Oazę jest Marysia Wronka
Domowy Kościół gromadzi małżeństwa, aby przez wspólną modlitwę, słuchanie Słowa Bożego uczyć się Jezusa w rodzinie. Osobą koordynującą jest Pani Agnieszka Gogłoza Odnowa w Duchu Świętym nawiązuje do dnia Pięćdziesiątnicy – Wylania Ducha Świętego na Apostołów rozeznaje otrzymane charyzmaty i w
modlitwie uwielbienia niesie światu radość Ewangelii. Liderem Odnowy jest Asia Wąsik.

Schola Młodzieżowa Plus jest grupą osób dorosłych i młodzieży zafascynowanych śpiewem sakralnym. Scholę prowadzi Pani Agnieszka Świstak Chór Parafialny skupia głównie osoby dorosłe zafascynowane śpiewem
wielogłosowym, którego bogactwo i piękno jest zapowiedzią Liturgii Niebiańskiej.

Chór prowadzi Pan Paweł Głowiński
Opieka nad chorymi w Parafii. Tę część parafialnej rzeczywistość obejmuje Siostra Bernadetta, odwiedzając chorych i zaradzając ich potrzebą. Parafialne Koło Caritas jest odpowiedzią na potrzeby ludzi spychanych
na margines życia. W ramach parafialnej Caritas działa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, którą prowadzi Pan Mikołaj Topicha Dolny a prezesem parafialnej Caritas jest Pan Waldemar Sendek.

Mobirise Website Builder

Msze Święte i Nabożeństwa

W niedziele
11.30 (Msza Święta z udziałem dzieci)
13.00 (w I niedzielę miesiąca – po Mszy Świętej: adoracja i procesja eucharystyczna; w II i IV ndz. – Chrzty; nie jest sprawowana w lipcu i sierpniu)

W dni powszednie
07.00 (w Adwencie od poniedziałku do piątku Roraty – godz. 6.45)

NABOŻEŃSTWA COTYGODNIOWE

– w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00.

Podczas adoracji jest Spowiedź Święta

Nowenna do NMP Królowej Korony Polski
– w każdą środę o godz. 1800

Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta

– w każdy piątek o godzinie 15.00 (nie są sprawowane w lipcu i sierpniu)

NABOŻEŃSTWA COMIESIĘCZNE

Pierwszy czwartek miesiąca
– od godz. 1700 – adoracja Najświętszego Sakramentu
– godz. 1830 – Msza Święta o powołania kapłańskie

Pierwszy piątek miesiąca
– od godz. 1800 – spowiedź
– godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta o Miłosierdziu Bożym a w każdy pierwszy piątek miesiąca Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej spotkanie bractw parafialnych.

Pierwsza sobota miesiąca
– godz. 0800 – Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi. Po Mszy Świętej: adoracja, medytacja i różaniec.

NABOŻEŃSTWA W CIĄGU ROKU

piątek 09.00 – 10.00

tel. 605-821-469

Adres poczty elektronicznej: parafiaswfeliksa.biuro@gmail.com

Adres Parafii: ul. Kościuszkowców 85A; 04-545 Warszawa.

Konto Parafii: 49 1020 1127 0000 1102 0203 3066

AI Website Generator